Podróż do wnętrza ziemi w Cave Lod

Soppong jest małą, malowniczo położoną wioską jakich wiele spotkaliśmy na trasie w północnej części Tajlandii. Za to stanowi niezłą bazę wypadową, by odwiedzić okoliczne systemy jaskiń.

Nam udało się odwiedzić trzy jaskinie: Cave Lod z podziemną rzeką i ogromnymi wewnętrznymi halami oświetlanymi jedynie przez latarnie przewodników; Fish Cave z ogromnymi niebieskimi rybami z rodziny karpiowatych oraz Coffin Cave z odkrytymi tam trumnami datowanymi na około 2000 lat.


Niesamowite wrażenie zrobił na na nas moment wpływania na bambusowych tratwach do Cave Lod. Niestety zdjęcia nie oddają klimatu jaki tam panował. Egipskie ciemności rozświetlane jedynie przez płomień z karbidowej latarni niesionej przez naszą leciwą przewodniczkę nie raz przyprawiły nas o gęsią skórkę.

Kolejnym miłym zaskoczeniem była wizyta w niepozornej Coffin Cave. Po zapłaceniu 2 zł za wejście otrzymaliśmy od strażnika dwie potężne latarki i wyruszyliśmy eksplorować jaskinie. Po drodze na szczyt, gdzie znajdowało się wejście, minęliśmy grupkę mnichów, by potem samotnie zwiedzać komnaty i przeciskać się przez ciasne szparki.

Reklamy

2 thoughts on “Podróż do wnętrza ziemi w Cave Lod

  1. tak, tak w stylu Siona… 🙂 co Wam powiem, to Wam powiem, ale niezłe to by były schroniki na wypadek deszczu. Gorzej gdyby podziemna rzeczka również przybrała za jego przyczyną i zalało jaskinię…. ale mniejsza z tym 😛

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s