Dwa dni w Kep i Kampot

SAM_5381

Kep i Kampot – dwa senne miasteczka na wschodnim Wybrzeżu Kambodży, otoczone malowniczymi wzgórzami. Podupadła postkolonialna architektura, rzeki i morze pełne ryb, krabów, ośmiornic, homarów i krewetek. W każdym z tych miejsc spędziliśmy tylko dobę, ale i tak będziemy je mile wspominać.

Oprócz owoców morza można tu zobaczyć słynne na cały świat plantacje pieprzu i złoża soli, gdzie odbywa się „ważenie soli”. Kep jest świetną bazą żeby popłynąć na okoliczną Rabbit Island, o której już pisaliśmy. Będąc tam ma się nieodparte wrażenie, że to nadmorskie miasteczko stanie się w Kambodży francuskim Cannes lub Saint Tropez. Już teraz wzdłuż bulwaru wykupowane są działki pod budowę willi i hoteli. Jesteśmy prawie pewni, że za kilka lat to miejsce zmieni się nie do poznania w turystyczny i komercyjny punkt na mapie podróżujących po Kambodży.

Jako ciekawostkę publikujemy kilka zdjęć z metod jazdy skuterem, które obserwuje się w całej Azji i mimo, że jesteśmy tu już ponad 2 miesiące nadal nas ta czynność fascynuje! 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s