I co dalej?

Dziś o 8:55 lot do Singapuru, tam 10 godzin oczekiwania na lot do Jakarty, stolicy Indonezji, położonej na najbardziej zaludnionej wyspie świata Javie. Lądujemy o 22:55 lokalnego czasu. Po przestudiowaniu przewodnika, relacji innych oraz obrazów z googla postanowiliśmy z okropnej metropolii przenieść się pociągiem od razu w środek Jawy – do Yogyokarty. Tak więc najbliższe 16 godzin spędzimy na lotnisku przesiadając się na samoloty. Potem 6 godzin snu na terminalu na lotnisku i hyc do pociągu, na kolejne 10 🙂 Hardcorowo zaczyna się nam na wyczekana, wyśniona, upragniona Indonezja.

indonezja mapaCo by nie było tak upiornie przez tę przeprawę, napiszę Wam kilka słów o kraju do którego zmierzamy. Ciągle to będzie Azja, ale za to jaka….!

17 508 wysp z czego 11 tys bezludnych, zatopionych w wodach Oceanu Spokojnego i Indyjskiego. Moim zdaniem to trochę diabelski kraj, który należy do tak zwanego Ognistego Pierścienia Pacyfiku – obszaru z największą liczbą aktywnych wulkanów. Znajduje się tam ok 167 wulkanów, z czego aż 77 jest aktywnych. Liczymy, że na kilka uda się nam wejść… 🙂

Będzie to pierwszy i największy na świecie islamski kraj jaki odwiedzimy. Mimo, że 90% ludności to muzułmanie to głównym mottem Indonezyjczyków jest hasło: jedność w różnorodności. No tak – w sumie jeśli wśród 248 milionów obywateli jest 200 grup etnicznych porozumiewających się w ponad 300 językach to jest to zrozumiałe.

Kraj ten jest 6 razy większy od Polski, a odległość jaka dzieli zachodni i wschodni kraniec jest jak trasa z Warszawy do Pakistanu. 81% Indonezji to woda, zatem zapewne spędzimy więcej czasu na łodzi niż na skuterze… hmm:-)

Indonezja NAJ: NAJwiększy archipelag wysp na świecie, NAJwiększa jaszczurka (Waran z Komodo, który osiąga nawet 3m dł.), NAJwiększy na świecie kwiat, NAJdłuższy wąż (znaleziony na Sulawesi 10 metrowy pyton), NAJwiększa różnorodność biologiczna (np. Na wyspie Borneo jest więcej gatunków niż na całym kontynencie afrykańskim).

I to tylko kilka powodów, dla których spędzimy tam 57 dni… wiza już jest, bilety są. Nic – tylko znowu spakować plecaki.

Wyrabiamy wize do Indonezji

Reklamy

5 thoughts on “I co dalej?

  1. dobra decyzja z ucieczka z jakarty, mi tez każdy odradzał. a gdzie się później wybieracie, bo warto ruszyc i na wschod na bali/lombok i na zachod na sumatrę?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s