Woolongong… z wizytą :-)

Tree Top Walk (1)

I znowu na naszej trasie po Antypodach znaleźliśmy dom daleko od domu. A to za sprawą Marcina L. pseudonim Leon, który na kilka dni przygarną nas do siebie. Razem z nim objechaliśmy okoliczne atrakcje Woolongogn – miasta studentów. Dwie godziny jazdy pociągiem z Sydney i już jesteśmy w tym uroczym mieście, gdzie od zachodu rozpościerają się piękne góry porośnięte bujnym lasem, a na wschodzie kilometrowe plaże i hulający ocean. A gdyby być precyzyjnym to hukające morze Tasmana… 🙂

Tree Top Walk (3)

Tak więc nie tracąc czasu kolejnego dnia Marcin zabrał nas na Tree Top Walk Expirience. Co można z grubsza przetłumaczyć jako chodzenie w koronach drzew. Po polsku brzmi bardziej poetycko. W rzeczywistości odbyliśmy przemiły spacer po trasie wybudowanej wśród szczytów wysokich drzew, skąd rozpościerał się widok na przepiękne doliny i ocean.

Pogoda nam dopisała, wiosna dała o sobie znać, a i trasa do tego miejsca była niczego sobie.

Woolongong (4)

Przez chwilę poczułam się jak za starych dobrych lat, kiedy to z Marcinem przegadywaliśmy długie godziny za podstawówkowych czasów;-) Teraz we trójkę przy śniadankach i obiadkach nadrabialiśmy zaległości.

Woolongong (1)

Kolejnego dnia wybraliśmy się na mega punkt widokowy, gdzie nieźle wiało, ale widoki oraz trasa wijąca się tuż nad oceanem zapierały dech w piersiach.

Woolongong (2)

Byliśmy też w na wybrzeżu gdzie formacje skalne zostały tak ukształtowane przez uderzająca fale, że wytworzyła się w nich ogromna dziura i kiedy fale są wysokie, spieniona woda uderza kilkanaście metrów w górę, wygląda to jak gejzer.

Woolongong (6)

Pobyt w Woolongong minął nam szybko, pewnie dlatego, że „grafik” mieliśmy wypełniony po brzegi a i towarzystwo niczego sobie… 🙂 Jeszcze raz dzięki Leon!

Woolongong (5)

Reklamy

5 thoughts on “Woolongong… z wizytą :-)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s