Droga na Machu Picchu

Cuzco jest miastem wypadowym do zwiedzenia największej atrakcji Peru, a zarazem nowego Naturalnego Cudu Świata. Jest kilka sposobów by dostać się do zaginionego miasta-świątyni Inków, położonego głęboko w Andach. Pierwszy z nich to odbycie 4-dniowego trekingu INKA TRAIL, ze spaniem w górach. To by nam bardzo odpowiadało, ale na szlak wpuszczana jest ograniczona liczba osób dziennie, trzeba mieć sprzęt i przewodnika, 400$ a także rezerwację-pozwolenie, które wykupuje się minimum 4-6 miesięcy wcześniej. Pół roku temu byczyliśmy się na plażach Indonezji więc nie przyszło nam nawet do głowy by zarezerwować sobie miejsce…

Droga na Machu Picchu przez Santa Teresa (9)

Kolejna opcja to dojazd pociągiem do wioski położonej u stóp Macu Picchu, koszt najtańszego biletu w jedną stronę to 57$ za osobą. Nie dość, że cena jest z kosmosu to jeszcze właścicielem tychże linii kolejowych są Chile i Anglia – stąd pieniądze z biletów nie trafiają do Peru. Cóż – ze względów ideologicznych i ekonomicznych od razu odrzuciliśmy tę opcję. Można też iść piechotą torami kolejowymi ok 80 km. Ta opcja jest za darmo, ale jakoś nie uśmiechało nam się ryzykować.

Droga na Machu Piccchu Sionek Mariusz foto (4)

Zdecydowaliśmy się na opcję zorganizowaną i tanią. I jak to sobie roboczo nazwaliśmy „od dupy strony”. Wykupiliśmy 2-dniowy wypad do Machu Picchu samochodem. Cała akcja polega na tym, że objeżdża się góry dookoła przez wioski położone na 4500 m (Santa Maria i Santa Teresa)

Machu Picchu Sion foto_ (1)

i od tyłu dociera się do ukrytej pośród gór Hydro Elektrowni.

Stamtąd trzygodzinny „spacer” lokalną ścieżką wzdłuż torów i pięknej rzeki i jest się w wiosce Aguas Calientes, gdzie spędza się noc. Po śniadaniu o 3:30 rano wyrusza się pieszo pod górę na wschód słońca… Za całość wycieczki dla 2 osób (transport busem w 2 strony, wyżywienie, nocleg i powrót do Cuzco) zapłaciliśmy 300 soli/ czyli ok.340 złotych. Porównując możliwości jest to najtańsza, bezpieczna metoda zobaczenie tego cudu świata. Po drodze mija się przepięknie położone wioski, dolinę rzeki, wodospady, dżunglę, piękne kwiaty.

Do tego wycieczkę obsługują lokalni mieszkańcy i przewodnicy i tym samym pieniądze trafiają bezpośrednio do ludzi, którzy tu mieszkają. Bez dwóch zdań polecamy tę opcję, po pierwsze jest całkiem wygodna, po drugie można odbyć fajny treking, po trzecie organizacyjnie jest warta swoich pieniędzy. A o samym Machu Picchu już za 2 dni 🙂 Adios amigos!

Praktycznie:

Bilety na Machu Picchu można kupić w autoryzowanych agencjach lub bezpośrednio na oficjalnej stronie: http://www.machupicchu.gob.pe płatność kartą visa, rezerwacja ważna 6 godzin.

Nasza opcja zawierała wejście na ruiny MP, oraz wejście na pobliski szczyt Wayna Picchu skąd jest widok na świątynię. Koszt 304 sole, czyli 345 zł. na 2 osoby.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s