Rio de Janeiro takie jakie zapamiętamy!

Bez dwóch zdań można stwierdzić, że Rio najlepiej prezentuje się gdy patrzymy z wysokości, z poziomu chodnika jest przeciętnym, nieco brudnym i śmierdzącym molochem, w którym raczej nie chciałabym zamieszkać. Ale w pamięci zostaną nam poniższe widoki:

Wzgorze z Figura Jezusa Rio de Janeiro (7)

Nie omieszkaliśmy oczywiście odwiedzić góry, na której stoi najsłynniejsza na świecie figura Chrystusa.

Ma on 30 metrów wysokości, a ramiona są rozpostarte na 28metrową szerokość otaczając opieką rozlewające się poniżej miasto i witające przypływające do Brazylii statki. Pomnik został ufundowany przez samych Brazylijczyków, którzy zrzucili się na niego w kościelnych zbiórkach. To widoki na Rio z tego miejsca rozsławiły nie-stolicę Brazylii wśród turystów na całym świecie.

Jak zwykle jest i nasz rodzimy wkład w to cudo: pomnik zaprojektował rzeźbiarz Paul Landowski, który miał polskie korzenie. Kolejnym polskim akcentem było umycie figury w 1980 roku, przed pielgrzymką do Rio papieża Jana Pawła II. Ha! Figura była nawet podświetlona na zielono-zółto podczas FIFA World Cup w 2010 roku – tym samym nawet Dżizas kibicował brazylijskiej drużynie narodowej. Lista nagrań w jakich wziął udział słynny Jezus jest długa: ponad 13 gier komputerowych, teledysk Michaela Jacksona, They Don’t Care About Us i dziesiątki filmów. Sama rzeźba może nie powaliła nas na kolana ale jej położenie i widok z góry na której stoi zapiera dech w piersiach. Pędzące chmury i mgły, zieleń dżungli i Rio.

Wzgorze z Figura Jezusa Rio de Janeiro

Jedyne co przeszkadza w „kontemplacji” tego miejsca są tłumy turystów, a możliwości zrobienia samotnego zdjęcia z Dżizasem praktycznie niemożliwe.

Wzgorze z Figura Jezusa Rio de Janeiro (4)

Dodatkowo na jednym ze zdjęć Jezus się schował, ostała się tylko głowa… hmm. Cuda;-) tak jak u tego magika http://www.youtube.com/watch?v=1Li6E0BbJdA

Wzgorze z Figura Jezusa Rio de Janeiro (8)

Po wizycie na wzgórzu wybraliśmy się na długi spacer do tutejszych ogrodów botanicznych. Przyjemna wycieczka, której zdjęcia możecie obejrzeć poniżej.

Czwartego dnia po południu wzięliśmy autobus do Costa Verde! I tam spędzamy ostatnie dni naszego dobrego roku. Ale o tym już bardzo niedługo… Możemy tylko zdradzić, że jest piękniej niż myśleliśmy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s